Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Atest higieniczny dla farb Tytan EOS

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Atest higieniczny dla farb Tytan EOS

Farby elewacyjne marki Tytan EOS uzyskały Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Przeprowadzone ekspertyzy potwierdziły, że mogą być one bezpiecznie stosowane w budynkach użyteczności publicznej, m.in. służby zdrowia, oświatowo - wychowawczych czy gastronomicznych.

W trosce o najwyższą jakość produktów firma Selena SA wystąpiła z wnioskiem do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego o wydanie atestu Państwowego Zakładu Higieny na farby elewacyjne marki Tytan EOS. Badania wykazały, że produkty nie emitują żadnych szkodliwych substancji do powietrza, pozostając całkowicie przyjaznymi dla środowiska i zdrowia ludzi w trakcie normalnego użytkowania, zgodnie z załączoną kartą techniczną. Mogą być bezpiecznie stosowane w budynkach o różnym przeznaczeniu, nawet o podniesionych rygorach higienicznych, takich jak placówki służby zdrowia, oświatowo-wychowawcze czy gastronomiczne. Atest Higieniczny HK/B1116/01/2011 na farby elewacyjne marki Tytan EOS wydano na podstawie dokładnego opisu technicznego wyrobu, zawierającego skład chemiczny, przeznaczenie oraz wyniki badań wpływu na środowisko.

Trwale kolorowe fasady z farbami elewacyjnymi Tytan EOS

Farba elewacyjna Tytan EO jest wyjątkowo innowacyjną nawierzchniową farbą zolokrzemową na bazie zolu kwasu krzemowego. Dzięki krzemionce koloidalnej i dodatkowemu wykorzystaniu efektu fotokatalizy farba elewacyjna Tytan EO tworzy powłokę samoczyszczącą, o podwyższonej przepuszczalności pary wodnej. Pod wpływem światła padającego na pomalowaną powierzchnię zachodzą reakcje utleniające i rozkładające różnego rodzaju zabrudzenia organiczne, zabrudzenia samoczynnie odpadają. Farba Tytan EO charakteryzuje się niskoalkalicznym odczynem pH=8,0-9,0 oraz niską nasiąkliwością powierzchniową. Jest wysoce przepuszczalna dla pary wodnej i CO2. Farba Tytan EO zawiera środki glono- i grzybobójcze zabezpieczające przed korozją mikrobiologiczną.

Farba elewacyjna Tytan EOS jest nowoczesną, zaawansowaną technologicznie farbą na bazie dyspersji silikonowej z dodatkiem wypełniaczy najnowszej generacji. Dzięki wykorzystaniu efektu fotokatalizy farba tworzy powłokę samoczyszczącą. Nanocząstki dwutlenku tytanu (TiO2) mają rewelacyjne właściwości fotokatalityczne! Receptura farby elewacyjnej Tytan EOS wykorzystuje zdolności uzyskiwania wyjątkowo małych cząstek TiO2 rzędu paru nanometrów. Pod wpływem cyklicznej reakcji dwutlenku tytanu wzbudzanego przez światło, podłoże jest podatne na usuwanie brudu suchego z powierzchni powłoki. Zaawansowana technologicznie powłoka fotokatalityczna z wykorzystaniem TiO2 ma właściwości samoczyszczące, bakteriobójcze, antystatyczne i jest mocnym filtrem UV.

Farba elewacyjna Tytan E to nowoczesny produkt na bazie dyspersji akrylowej z dodatkiem wysokiej jakości pigmentów i wypełniaczy. Należy do grupy najczęściej stosowanych i najpopularniejszych farb nawierzchniowych. Dzięki elastycznym właściwościom kompensuje naprężenia, zaś jedwabista konsystencja pozwala uzyskać matową i gładką warstwę, bez spękań, mikrorys i zmarszczeń. Posiada silnie właściwości kryjące. Nie pozostawia smug ani śladów pędzla na wymalowanej powierzchni. Wyróżnia ją najlepsza w klasie farb akrylowych przepuszczalność pary wodnej. Farba Tytan E dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki efektowi COLORsafe zapewnia trwałość koloru na lata.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone