Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

ATLAS CERMIT ND - cienkowarstwowy tynk mineralny

kategoria: Tynki zewnętrzne
ATLAS CERMIT ND - cienkowarstwowy tynk mineralny
ATLAS CERMIT ND - cienkowarstwowy tynk mineralny

W portfolio Atlasa pojawił się kolejny nowy produkt - ATLAS CERMIT ND – cienkowarstwowy tynk mineralny oparty na kruszywie dolomitowym, którego właściwości m.in. usprawniają prace wykończeniowe.

Specjalnie dobrane i wyselekcjonowane mieszanki kruszywa dolomitowego sprawiają, że CERMIT ND uzyskuje doskonałe właściwości, przekładające się na parametry robocze i użytkowe oraz trwałość i estetykę elewacji po zakończeniu prac. Bardzo dobra przyczepność do podłoża w trakcie aplikacji pozwala na absolutne zredukowanie strat materiałowych, a plastyczna struktura tynku usprawnia fakturowanie – stworzenie równomiernej, powtarzalnej faktury baranka i ewentualne malowanie.

Nowy tynk stanowi doskonałe dekoracyjne i ochronne wykończenie systemu ociepleń domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej (termoizolowanych styropianem, XPS lub wełną mineralnej). ATLAS w szczególności poleca go jako warstwę wykończeniową na obiektach znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych i terenów zielonych, na terenach o zwiększonej wilgotności powietrza, a więc domów narażonych na osadzanie się glonów i grzybów. Niska nasiąkliwość i wysokie pH tynku (~12), uniemożliwiają rozwój korozji biologicznej, tym samym zapobiegając uszkodzeniom powierzchni i nieestetycznym wykwitom.

Co więcej, wykończenie budynku CERMITEM ND ułatwia utrzymanie fasady w czystości. Tynk nie przyciąga kurzu, brudu, pyłków roślin i zanieczyszczeń pochodzących ze spalin. Jest również odporny na agresję chemiczną (detergenty, szkodliwe substancje obecne w wodzie opadowej).

Dodatkowo, ATLAS CERMIN ND jest zalecany jako wykończenie zewnętrznych ścian obiektów, których konstrukcja (zastosowane w ramach przegród materiały budowlane) lub przeznaczenie, wymagają zachowania wysokiej paroprzepuszczalności, czyli: starych budynków, krytych pływalni, kuchni, chłodni, suszarni, łaźni, pralni czy sal gimnastycznych. Atutem w zakresie bezpieczeństwa jest także całkowita niepalność materiału – produkt wraz z wełną mineralną tworzy niepalny system izolacji cieplnej ścian.

CERMIT ND jest dostępny w czterech wersjach różniących się kolorem i grubością kruszywa fakturującego (1,5 lub 2mm), umożliwiając tym samym swobodne dostosowanie wykończenia do otaczających barw lub innych elementów na fasadzie (klinkieru, kamienia, cegły, drewna). Śnieżnobiała wersja tworzy powierzchnię, której nie musimy dodatkowo malować. Ściany otynkowane wersją wymagającą nałożenia powłoki malarskiej, wykończymy, np. silikonową modyfikowaną farbą elewacyjną ATLAS SALTA, dostępną w 400 kolorach w ramach palety SAH.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone