Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

BASF zwiększa zdolność produkcyjną materiału izolacyjnego Neopor

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
BASF zwiększa zdolność produkcyjną materiału izolacyjnego Neopor

BASF zamierza od grudnia 2011 sukcesywnie zwiększać zdolność produkcyjną zakładów w Ludwigshafen, w których wytwarzany jest materiał izolacyjny Neopor (EPS, spieniony polistyren). Zdolność produkcyjna wzrośnie o około 60.000 ton produktu rocznie i najpóźniej w październiku 2013 zakłady osiągną maksymalną moc produkcyjną. Srebrzystoszary Neopor to udoskonalona wersja białego Styroporu®, znanego powszechnie jako styropian. Swój kolor i wyjątkowe właściwości Neopor osiąga dzięki zawartości cząsteczek grafitu, które zwięszają jego zdolność izolacyjną o 20% w stosunku do białego materiału izolacyjnego EPS.

W celu zwiększenia zdolności produkcyjnej BASF chce rozbudować dzialalność istniejących już zakładów produkcji Neoporu w Ludwigshafen. To już drugie tego typu działania w przeciągu ostatnich trzech lat. Powodem tego jest wciąż utrzymujący się trend do wykorzystywania w budownictwie wysoce efektywnych matriałów izolacyjnych zwłaszcza w dziedzinie zewnetrznych systemów ocieplenowych.

    Ta dodatkowa inwestycja zapewni klientom BASF jeszcze większe  bezpieczeństwo dostaw. “Inwestujemy w nasze zakłady, aby umocnić naszą pozycję lidera w dziedzinie szarych matriałów izolacyjnych EPS”, tłumaczy Dr. Giorgio Greening, szef globalnej jednostki Foams Business Unit w BASF.

W 1998 BASF – jako pierwszy producent EPS na świecie – włączyła do swojego portfolio szary materiał izolacyjny. Po tym jak dowiedziono, że izolacja termiczna jest jednym z najistotniejszych czynników w redukcji emisji CO2, zaostrzone zostało ustawodawstwo w zakresie oszczędności energetycznej w budownictwie. Izolacje z Neoporu w istotny sposób przyczyniają się do redukcji CO2  i do ochrony klimatu. Są wykorzystywane zarówno w nowym budownictwie jak i przy ocieplaniu budynków już istniejących. W Niemczech około 30% matriałów izolacyjnych opartych na EPS stosowanych jest w nowym budownictwie, a 70% wykorzystywane jest w budynkach odnawianych. To ostatnie zastosownie ma wzrosnąć do roku 2012 do 75%.

Materiał izolacyjny Neopor

Srebrzystoszary Neopor jest udoskonaloną wersją klasycznego materiału izolacyjnego Styroporu. Zawartość specjalnych cząsteczek grafitu, które jak lustro odbijają promieniowanie cieplne, redukuje utratę ciepła przez budynek. BASF produkuje granulat, który następnie jest modelowany przez klientów BASF i przekształcany w płyty izolacyjne oraz formowane cześci do ocieplania fasad, dachów oraz podłóg. Materiały izolacyjne Neopor spełniają standardy domów pasywnych energetycznie, a w ciepłych strefach klimatycznych oszczędzają przynajmniej 30% energii potrzebnej do chołodzenia budynków mieszkalnych.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone