Szukaj w serwisie

Kategorie:

Kleje i zaprawy | Fugi | Farby, lakiery i bejce | Wylewki i podkłady podłogowe | Podkłady gruntujące | Hydroizolacje

Baumit Nivello Centro - szybkowiążąca masa samopoziomująca

Baumit Nivello Centro - szybkowiążąca masa samopoziomująca
Baumit Nivello Centro - szybkowiążąca masa samopoziomująca

Baumit Nivello Centroto szybkowiążąca masa samopoziomująca, która wykorzystywana jest do niwelowania nierówności. Zapewnia powierzchnię wysokiej wytrzymałości, a także pozwala regulować poziom posadzki w pomieszczeniach.

Masa samopoziomująca Baumit Nivello Centro wyrównuje posadzkę w zakresie od 5 do 30 mm. Taka grubość warstwy pozwala również na podniesienie poziomu podłogi w przypadku gdy w jednym pomieszczeniu mamy zamiar kłaść płytki lub panele o grubości 8mm, a w drugim mamy ułożoną deskę podłogową grubości 20mm.

Jak zapewnia producent, masa ta charakteryzuje się bardzo dobrym rozpływem i zdolnością poziomowania. Dzięki temu je aplikacja, wyrównywanie podłoża, jak również uzyskanie oczekiwanej grubości warstwy jest łatwe i szybkie.

Jeśli do powierzchnia, na której będziemy pracować jest dość duża, masę warto nakładać przy użyciu agregatu mieszająco-pompującego. Dla małej powierzchni wystarczający będzie kubeł i mieszarka elektryczna do mas samopoziomujących.

Na posadzkę wykonaną masą masą Baumit Nivello Centro można wchodzić już po 3 godzinach od aplikacji co pozwala na płynne prowadzenie prac w pomieszczeniu w którym wykonujemy remont. Niezwykle ważnym aspektem z punktu widzenia wykonawcy jest gładka, twarda, czysta i niepyląca powierzchnia po wylaniu masy sampoziomującej, która nie wymaga dodatkowej obróbki, np. szlifowania.

Wybór masy samopoziomującej Baumit Nivello Centro nie wymaga zastosowania dylatacji przeciwskurczowych, ponieważ produkt nie ma charakterystycznej dla mas cementowych tendencji do naprężeń podczas wiązania.

Posadzka wykonana w technologii Baumit szybko przewodzi ciepło, dzięki czemu może ona być stosowana na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Producent poleca aplikację masy Baumit Nivello Centro na wszystkie zwykłe podłoża mineralne np. beton, jastrychy cementowe i anhydrytowe. Mieszanki nie należy stosować na podłoża metalowe i te z tworzyw sztucznych.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone