Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

Izolacja przeciwwodna do fundamentów - Abizol ST Tytan

Izolacja przeciwwodna do fundamentów - Abizol ST Tytan
Izolacja przeciwwodna do fundamentów - Abizol ST Tytan [fot.: Selena]

Fundamenty wymagają zabezpieczenia przed niszczącym działaniem wody. Gdy są one posadowione na gruntach nieprzepuszczalnych, gdzie zalegające wody gruntowe wywierają destrukcyjne w skutkach parcie hydrostatyczne, potrzebują najsolidniejszego zabezpieczenia - izolacji przeciwwodnej typu ciężkiego.

Tak skuteczną ochronę przed szkodliwym - oddziaływaniem wody zapewnia dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional. Abizol ST stosowany jest jako klej do styropianu oraz jako masa hydroizolacyjna, która dzięki dużej elastyczności i zdolności niwelowania pęknięć podłoża nawet do 5mm jest rekomendowana do zastosowania w najtrudniejszych warunkach.

Wybór rodzaju izolacji przeciwwodnej - lekkiej, średniej lub ciężkiej zależy od poziomu wód gruntowych i specyfiki gruntu. Izolację ciężką wykonuje się, gdy podziemne elementy budynku mają stały kontakt z wywierającą parcie hydrostatyczne wodą gruntową. Odpowiednie zabezpieczenie wodoszczelne chroni konstrukcję przed działaniem wody.

Masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional polecana jest do każdego rodzaju izolacji wodochronnych - duża zawartość asfaltu modyfikowanego kauczukiem sprawia, że masa szczególnie dobrze sprawdza się w hydroizolacjach typu ciężkiego.

Elastyczna powłoka - niweluje pęknięcia do 5 mm

Abizol ST Tytan Professional dzięki zawartości kauczuku syntetycznego tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują powstałe w podłożu pęknięcia o szerokości nawet do 5 mm. Izolacja przeciwwodna wykonana za pomocą Abizolu ST Tytan Professional jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, także na działanie mrozów i odwilży, będących częstą przyczyną nieszczelności w powłokach wodochronnych. Masa przeznaczona jest do stosowania na zimno, co znacznie ułatwia i przyspiesza jej nakładanie. Dzięki właściwościom tiksotropowym, Abizol ST Tytan Professional można stosować na powierzchniach o skomplikowanych kształtach, nie spływa nawet z pionowych powierzchni.

Przystępując do zabezpieczenia fundamentów trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Podłoże należy osuszyć, wyczyścić i zagruntować. Do gruntowania powierzchni rekomendowany jest Disprobit Grunt Koncentrat Tytan Professional, który głęboko wnika w podłoże trwale się z nim wiążąc i tworząc warstwę sczepną dla Abizolu ST. Po wyschnięciu gruntu, można przystąpić do wykonania hydroizolacji. Masę asfaltowo-kauczukową Abizol ST Tytan Professional należy nakładać w dwóch lub więcej warstwach (w zależności od rodzaju hydroizolacji), prostopadle względem siebie,  każdą kolejną po wyschnięciu poprzedniej. Czas schnięcia w temp. +23ºC powłoki o grubości 1mm wynosi około 2 dni.

Po wyschnięciu nałożonych warstw izolacji wodochronnej można przystąpić do wykonania izolacji termicznej fundamentu - do przyklejania płyt styropianowych doskonale sprawdzi się Abizol ST Tytan Professional.

Dane techniczne:
Kolor: brązowo-brunatny
Postać: gęsta tiksotropowa pasta
Temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania: od +5ºC do +30ºC
Czas schnięcia: 3-5 dni, w zależności od grubości warstwy
Grubość warstwy: do 2 mm
Zużycie: punktowe klejenie styropianu: ok. 1 kg/m², hydroizolacja: 1,2 kg/m²
Czyszczenie narzędzi: wodą, po zaschnięciu rozpuszczalnikiem organicznym

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23ºC, wilgotności ok. 60%. Niższa temperatura i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone