Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak właściwie zbudować boks dla konia i jakie akcesoria do pielęgnacji kupić?

kategoria: Temat na czasie

Jako wprawny jeździec doskonale zdajesz sobie sprawę, jak poprawnie należy opiekować się zwierzakiem oraz jakie warunki należy mu zapewnić. Jednak dla osób początkujących kwestie te mogą wydawać się dość kłopotliwe. Niezwykle istotne jest właściwe przygotowanie przestrzeni do życia zwierzęcia, czyli tak zwanego boksu dla konia. Dodatkowo właściwe zajmowanie się naszym podopiecznym, wymaga znajomości jego potrzeb i żywienia. To wiele różnych kwestii, które postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Jak przygotować boks dla konia?

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to dobrze zaprojektowany boks dla konia powinien mieć zapewnioną przestrzeń o wymiarach minimalnych 9 m2, jednak w przypadku gdy jest to klacz ze źrebakiem powinno mieć ono 12 m2. Należy mieć na uwadze fakt, że są to zwierzęta klaustrofobiczne i zdecydowanie lepiej wybrać większe niż mniejsze rozmiary dla naszego boksu. Odpowiednim w tym miejscu rozwiązaniem będzie więc przygotowanie ich o wymiarach przynajmniej 3 × 3 m lub 4 × 3 m.  Ściany stajni powinny być odporne na uszkodzenia i uderzenia. Warto zamontować również okienko na wysokości jego szyi i głowy, aby pozwolić zwierzęciu na swobodne wyglądanie poza stajnie.

Odpowiednimi materiałami do budowy boksu dla konia będzie więc:

• cegła,

• beton,

• drewno.

Wielu użytkowników decyduje się na postawienie drewnianego zadaszonego boksu o wyglądzie klasycznej szopki z plastikowym oknem. Konieczne jest jego dobre zabezpieczenie zwierzaka przed ucieczką jak i zadbanie o to, aby ścianki pomieszczenia nie miało żadnych ostrych krawędzi i innych,  które mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo zwierzęcia. Zwróćmy uwagę również na prawidłowy dobór materiałów, tak aby zwierzę nie miało możliwości ich spożycia. Akcesoria niezbędne w boksie to także żłób i poidło, które powinno być solidnie i stabilnie zamontowane, aby zwierzak bez przeszkód mógł z nich korzystać. 

Warto wydzielić miejsce na akcesoria do pielęgnacji konia

Zakupy różnego rodzaju akcesoriów z pewnością sprawią, że opieka nad naszym zwierzakiem będzie o wiele prostsza. Do przechowywania ich warto wydzielić specjalne miejsce w obrębie stajni lub boksu. To zdecydowanie uprości nam wszelkie konieczne czynności. Kantary i uwiązy powinny być dobrze zabezpieczone po to, aby zapewnić im trwałość i pełnię bezpieczeństwa konia. Artykuły takie jak zgrzebła czy szczotki wiążą się nierozerwalnie z pielęgnacją i są konieczne do utrzymania zwierzęcia w dobrym stanie, dlatego warto więc trzymać je blisko. Jeśli poszukujesz dobrej jakości akcesoriów dla konia, sprawdź ofertę sklepu Decathlon.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Prawidłowa opieka nad koniem wiąże się między innymi ze stworzeniem odpowiedniego miejsca, w którym będzie on przebywał. Warto postawić na sprawdzone i solidne materiały i solidne rozwiązania, które pozwolą zwierzęciu komfortowo mieszkać. Zarówno murowane jak i drewniane boksy mają swoje zalety. Jeździectwo to piękna pasja, która ma naprawdę bogatą tradycję, dlatego też coraz częściej możemy spotkać coraz to nowych pasjonatów jazdy konnej.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone