Jak zrobić remont dachu?
Pokrycie dachowe od czasu do czasu wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Ma on szczególne znaczenie dla zachowania odpowiedniego poziomu izolacyjności, a co za tym idzie - nie generowania dodatkowych kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Oczywiście ważne jest również poprawienie izolacyjności akustycznej, a także szczelności dachu. Do renowacji pokrycia dachowego warto zatrudnić doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.
Remont dachu – podstawowe zasady
Oczywiście remont dachu powinien być przeprowadzony przez specjalistyczną ekipę, która będzie podczas swojej pracy stosowała się do pewnych podstawowych zasad. Przede wszystkim, aby przeprowadzić remont dachu należy nie tylko wymienić dachówkę, ale zapoznać się najpierw ze stanem technicznym więźby dachowej, a także izolacji termicznej. Wykwalifikowany inżynier będzie w stanie stwierdzić, czy więźba dachowa wymaga renowacji, czy też nadaje się do wymiany. Dlatego też specjalista może zalecić choćby odgrzybianie elementów drewnianych więźby, czy też jej odrobaczanie. Oczywiście jeszcze zanim przejdziemy do wymiany dachówki, konieczne będzie sprawdzenie stanu izolacji i wymiana jej zniszczonych elementów na nowe.
Jak przebiega remont dachu?
Oczywiście remont dachu to proces dość długotrwały. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie budynku przed działaniem czynników atmosferycznych. W trakcie remontu poszczególne części dachu będą czasowo pozbawione pokrycia. Warto również zadbać o zabezpieczenie obejścia. Kiedy doprowadzimy już do właściwego stanu więźbę dachową, a także izolację, to możemy przystąpić do kładzenia dachówki. Warto do tego zdania zatrudnić wykwalifikowanych i doświadczonych dekarzy. Do ich zadania będzie należało również zamontowanie nowych rynien, lub też wykonanie obróbek blacharskich na rynnach dotychczasowych. O ile ich stan na to pozwoli. W dalszej kolejności zrywa się aktualne pokrycie dachowe, aż do poszycia i dopiero na nim można układać nowy materiał. Nie zaleca się stosowania nowej dachówki, na starym pokryciu dachowym, ze względu na zwiększenie masy oddziałującej na konstrukcję nośną dachu. Jako pokrycie dachowe stosuje się najczęściej dachówkę, ale również blachodachówkę, blachę falistą, gonty bitumiczne, a także wióry drzewne. Jednak wydaje się, że zdecydowanie najlepszych rozwiązaniem jest w tym wypadku dachówka.
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone