Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

Kleje FX z innowacyjną technologią trasstec

Kleje FX z innowacyjną technologią trasstec
Kleje FX z innowacyjną technologią trasstec

System zapraw klejących FX firmy quick-mix powstał z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy cenią najwyższą jakość produktów oraz wieloletnią trwałość wykonanych prac budowlanych.

W skład kompleksowej gamy produktów wchodzi 6 zapraw klejących, dedykowanych do różnych rodzajów materiałów okładzinowych jak również podłóż. Są to zaprawy: FX 300, FX 400 Gres, FX 500 Klinkier, FX 600 Flex, FX 600 Flex biała oraz FX 900 Super flex.

Udoskonalone receptury wpływają na właściwości fizyko-chemiczne zapraw, sprawiają, że kleje zachowują wysoką trwałość i stabilność, również w najbardziej ekstremalnych warunkach cieplno-wilgotnościowych. Dzięki optymalnie dobranej konsystencji są łatwe w obróbce i zapewniają doskonały rezultat podczas klejenia, zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Innowacyjna technologia modyfikowania spoiw mineralnych trasstec, zastosowana w specjalistycznych klejach z linii FX wpływa na poprawę szeregu parametrów, związanych m.in. z przyczepnością, wytrzymałością na ściskanie, nasiąkliwością, skurczem jak również ochroną okładzin z kamienia naturalnego przed przebarwieniami.

W elastycznych zaprawach FX 500 Klinkier, FX 600 Flex, FX 600 Flex biała i FX 900 Super flex zastosowano nowatorską technologię modyfikowania właściwości spoiw mineralnych trasem Tubag. Polega ona na dwukrotnym mieleniu w młynach kulowych cementu portlandzkiego z trasem Tubag. W ten sposób powstaje cement trasowy, który jest spoiwem do produkcji zapraw o zwiększonej przyczepności, wytrzymałości na ściskanie, zmniejszonej nasiąkliwości i obniżonym skurczu.

Dzięki innowacyjnej technologii produkcji w zaprawach linii FX znacząco zredukowano ilość substancji rozpuszczalnych w wodzie, minimalizując tym samym ryzyko powstawania wykwitów na fugach. Zaprawy FX zmniejszają również prawdopodobieństwo powstawania przebarwień, dzięki czemu doskonale nadają się do klejenia okładzin z kamienia naturalnego wrażliwego na przebarwienia. Produkty te nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia.

Są przyjazne zarówno dla ludzi jak i środowiska. Uzyskały licencje upoważniające do stosowania oznaczenia EC 1 (bardzo niska emisyjność) według restrykcyjnego systemu certyfikacji EMICODE opracowanego przez Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej GEV. Ocenia on wielkość emisji lotnych związków organicznych z materiałów używanych do układania podłóg i posadzek.

Specjalistyczne kleje pod znakiem FX

W skład nowego systemu FX wchodzą produkty dedykowane do konkretnych zastosowań. O właściwościach poszczególnych zapraw informują teraz duże, czytelne piktogramy umieszczone na dole opakowania.

FX 300 to cienkowarstwowa zaprawa klejąca do przyklejania nasiąkliwych płytek ceramicznych na ścianach oraz posadzkach. Do jej zasadniczych zalet należy zmniejszony spływ oraz łatwość obróbki. Klej FX 400 Gres jest dedykowany w szczególności do klejenia płytek z gresu o maksymalnych wymiarach 40x40 cm. Ze względu na zwiększoną siłę klejenia i wydłużony czas otwarty, może być również stosowany przy układaniu glazury, terakoty, klinkieru, kamionki czy kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia. Natomiast do klejenia wrażliwych materiałów zalecana jest zaprawa klejąca FX 600 Flex biała. Biały, elastyczny klej produkowany w technologii trasstec ogranicza ryzyko powstawania wykwitów oraz przebarwień, dlatego doskonale nadaje się w szczególności do klejenia okładzin z marmuru czy mozaiki szklanej.

W skład oferty wchodzi również zaprawa FX 600 Flex w kolorze szarym. Wysoka stabilność, elastyczność i duża siła klejenia zapraw FX 600 Flex powoduje, że znajdują zastosowanie przy klejeniu płytek na ogrzewaniu podłogowym oraz balkonach i tarasach, a także  metodą „płytka na płytkę”. Natomiast do klejenia okładzin na podłożach poddawanych intensywnej eksploatacji doskonale nadaje się wysokoelastyczny klej FX 900 Super flex.

Cienkowarstwowa zaprawa o dużej sile klejenia na bazie technologii trasstec bardzo dobrze sprawdza się przy klejeniu płytek w miejscach poddawanych intensywnym obciążeniom termicznym, mechanicznym, jak również dynamicznym i punktowym, w miejscach takich jak ciągi komunikacyjne, magazyny czy też elewacje. Może być stosowana również na podłożach krytycznych, które podlegają odkształceniom. Zalecana jest szczególnie do klejenia płytek na balkonach, tarasach oraz w basenach. Klej FX 900 Super flex w zależności od ilości wody zarobowej może mieć konsystencję plastyczną lub samorozpływną. Bogatą ofertę zapraw klejących zamyka elastyczny klej FX 500 Klinkier służący do klejenia płytek klinkierowych zarówno o wysokiej, jak i niskiej nasiąkliwości. Dzięki unikalnej technologii trasstec zapobiega powstawaniu wykwitów i przebarwień. Uzupełnieniem gamy klejów FX są wysoko specjalistyczne zaprawy MK 900 Biała, FX 911 Szybka i FX 930 Lekka, bezpyłowa.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone