Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kłódki - czym kierować się przy zakupie?

kategoria: Temat na czasie

Odpowiednie zabezpieczenie swoich ruchomości jest bardzo istotna, gdyż w dzisiejszych czasach zdarzają się zuchwałe kradzieże. Do tego celu warto zaopatrzyć się w profesjonalne kłódki, współcześni producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów i tworzą produkty bardzo wysokiej jakości. W ofertach sklepów znajduje się całe mnóstwo modeli, które zapewniają odpowiednie zabezpieczenia mienia przed kradzieżą i włamaniami.

Główne rodzaje kłódek

Generalnie kłódki mają więcej zastosowań niż może się wydawać. Poza możliwością zamykania garażu, czy drzwi szopy, można również zabezpieczyć rower lub skuter w mieście, a także wszelkiego rodzaju skrzynki. Główny podział antywłamaniowych kłódek wskazuje dwa ich rodzaje: pałąkowe i trzpieniowe. O wiele bardziej znane i popularne są te pierwsze, posiadają charakterystyczne ucho, dlatego najczęściej łączy się przy jej pomocy niestykające się ze sobą powierzchnie. Z uwagi na dość duży rozmiar ucha tańsze kłódki można przeciąć, zalecany jest zatem wybór produktów z wytrzymałych materiałów i od najlepszych producentów. Przykładem są kłódki atestowane marki Gerda dostępne w sklepie internetowym https://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/kategoria/130/klodki.html, w których łączy się materiały miękkie z twardymi, a specjalnie zaprojektowany mechanizm zamykania zapobiega uszkodzeniom kłódki. Niemożliwe staje się otwarcie jej wytrychem, przewiercenie, czy zerwanie –mają wysoką klasę zabezpieczenia. Podobnie prezentują się kłódki Granit, które mają bardzo solidny wygląd, a dzięki wysokiej wytrzymałości są oficjalnie zakwalifikowane do najwyższych klas bezpieczeństwa. Zawdzięcza się to między innymi zamkom tarczowym, które w przeciwieństwie do tradycyjnych są wkładane od góry. Nie ma więc ryzyka, że kłódkę można zerwać przy pomocy jakichkolwiek manipulacji, nawet z zastosowaniem wytrychu.

Kłódki trzpieniowe – czy się wyróżniają?

Kłódki trzpieniowe są już bardziej zaawansowaną konstrukcją, gdyż ich ucho jest proste, a nie zakrzywione. Ten rodzaje kłódek charakteryzuje się większą stabilnością i oczywiście wytrzymałością, lecz nie nadają się do wszystkich elementów. Przeznaczone głównie do zamykania garażów i szop, czyli wszędzie tam gdzie otwierają się dwa elementy drzwi. Tak jak w przypadku kłódki tradycyjnej – pałąkowej – tak i trzpieniowa powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują pełne zabezpieczenie mienia przed kradzieżą. Można je stosować również do zamykania piwnic i bram wjazdowych. Jednym z najbardziej popularnych materiałów jest żeliwo, które trudno uszkodzić oraz mosiądz – ich przecięcie jest bardzo trudne. Takie rozwiązanie jest nie tylko rozsądne, ale przede wszystkim ekonomiczne i pozwalające na znacznie lepsze zabezpieczenie przed włamaniami i kradzieżami. Producenci najczęściej oferują kłódki w różnych rozmiarach, by dopasować je do konkretnego miejsca, w którym chcemy ich użyć. Przed zakupem kłódki należy przede wszystkim kierować się solidnością wykonania, a to zagwarantują wyłącznie znani na rynku producenci, których wyroby wybiera każdego dnia wielu ludzi. Optymalny poziom bezpieczeństwa jest bardzo istotny, dlatego nie powinno się oszczędzać na zakupie solidnej i wytrzymałej kłódki. Więcej kłódek na:

https://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/kategoria/130/klodki.html

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone