Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

Nowoczesne okna drewniane - trafny wybór

kategoria: Uszczelnianie okien
Nowoczesne okna drewniane - trafny wybór
Nowoczesne okna drewniane - trafny wybór

Nowoczesne okna drewniane zapewniają pełen komfort użytkowania. Są trwałe i solidne, odporne zarówno na zużycie, uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na rynku dostępne jest również bardzo zróżnicowane wzornictwo, dzięki czemu potencjalny chętny na zakup stolarki okiennej nie jest pozbawiony elastyczności wyboru. Dziś do łask wracają znów okna drewniane, kilkanaście lat temu efektywnie wybierane przez okna z tworzywa sztucznego.

Nowoczesne okna z drewna a rachunki za ogrzewanie

Jakieś 30 lat temu udzie masowo wymieniali okna z drewnianych na "plastiki". Starego typu okna z drewna nie posiadały wysokich walorów technicznych. Nie były odpowiednio szczelne, chłonęły wilgoć, a także były trudne w utrzymaniu w czystości. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Starego typu okna drewniane przeszły do lamusa. Nowoczesne okna z drewna charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną. Oznacza to, że nie tylko nie wypuszczają ciepłego powietrza na zewnątrz, lecz jednocześnie nie wpuszczają zimnego powietrza z zewnątrz do środka. Dzięki temu można mniej środków przeznaczać na ogrzewanie w trakcie trwania sezonu grzewczego. Jest to bardzo ważna informacja dla osób oszczędnych, lub po prostu ekologicznych.

Poziom izolacji termicznej zapewnianej przez okno określa współczynnik przenikania ciepła. Jest on oznaczany literą "U". Dodatkowo istnieją dwa dodatkowe parametry, które określają współczynnik przenikania ciepła samej szyby (Ug) oraz całego okna (Uw). Bardzo istotna jest tutaj grubość ramy okiennej. To ona ma decydujący wpływ na wysokość współczynnika U dla okna jako całości. Przy sprawdzaniu pozycji w katalogu warto wiedzieć, że współczynnik ten jest tym lepszy, im niższą prezentuje wartość. Czyli okna o współczynniku Uw=0,6 będą skuteczniej chronić przed chłodnym klimatem niż okna o współczynniku Uw=0,7.

Okna sosnowe - krok w stronę ekologii

Drewno sosnowe należy do najchętniej wykorzystywanych w Polsce przy produkcji stolarki okiennej. Okna sosnowe posiadają optymalne parametry techniczne, są ekologiczne, a do tego przyjazne dla kieszeni. Drewno to jest naturalnie piękne. Dzięki jasnej barwie mamy wybór, czy chcemy pozostawić fakturę słojów, czy też wybrać pokrycie ich farbą w dowolnym kolorze. Drewno sosnowe jest odporne i trwałe, jednak na tyle elastyczne, aby dobrze poddawało się obróbce i było przyjaznym dla producenta materiałem. W procesie produkcji usuwane są wszelkie niepożądane wady strukturalne drewna, takie jak sęki. W przeciwnym razie miałyby one wpływ na trwałość okna, a konkretnie na jej zmniejszenie.

Na urodę drewna sosnowego i wykonanych z niego okien sosnowych ma wpływ wiele czynników. Są to przede wszystkim niepowtarzalny rysunek słoi oraz ciepły odcień. Drewno generalnie jest przyjazne człowiekowi i przyjemne w dotyku. Im więcej elementów wykonanych z drewna, tym dom wydaje się cieplejszy i przytulniejszy. Okna drewniane dodają walorów estetycznych całemu budynkowi, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Nowoczesne okna drewniane - trafny wybór

Trwałość okien drewnianych

Nie należy obawiać się jeżeli chodzi o trwałość okien wykonanych z drewna. Są one bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie szkodzą im deszcze ani wahania temperatur. Drewno pokrywa się kilkuwarstwową powłoką lakieru. Najczęściej są to aż 4 warstwy. Lakier jest ekologiczny, aby nie wpływał na użytkowników domu. W zależności od upodobania może być on albo bezbarwny, albo koloryzujący, ale na tyle transparentny, aby widoczna była faktura słojów. Drewno można pokryć również oczywiście klasyczną farbą kryjącą, aby nadać im konkretną barwę i uczynić elementem aranżacji wnętrza. Naturalna estetyka okien drewnianych pasuje jednak do praktycznie każdego wystroju wnętrza. Będzie pasować równie dobrze do wystroju w stylu klasycznym, jak i do nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: jacek
dn. 14.02.2017 godz. 12:36:17
uwielbiam okna drewniane, odpowiednio wykonane mogą służyć latami :D
Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone