Szukaj w serwisie

Kategorie:

Izolacje | Docieplenie | Renowacja dachu | Produkty uszczelniające | Produkty czyszczące i konserwujące

Tutaj jesteś: Dach i strop / Renowacja dachu

Preparat do samodzielnej konserwacji dachów

kategoria: Renowacja dachu
Preparat do samodzielnej konserwacji dachów
Fargum do samodzielnej konserwacji dachów [fot.: Izolacje Jarocin]

Właściciel domu, garażu, altany czy szopy krytej papą zdaje sobie sprawę, że od czasu do czasu konieczna jest konserwacja dachu. Zaniechanie jej kończy się z reguły stopniową utratą przez papę właściwości izolacyjnych, a w konsekwencji uciążliwymi przeciekami.

Fargum jest wodną dyspersją asfaltów i syntetycznych kauczuków. Posiada konsystencję gęstej śmietany koloru ceglastego. Jest bezwonny. Nie zawiera łatwopalnych rozpuszczalników organicznych. Łatwo rozprowadza się po dachu za pomocą pędzla, szczotki dekarskiej, czy też pacy. Nie wykazuje tendencji do spływania i kapania, dzięki czemu można go nanosić na powierzchnię o dowolnych spadkach, także pionowe, jednorazową warstwą o grubości do 1 mm. Zużycie Fargumu na jedną warstwę wynosi w zależności od chropowatości podłoża od 0,5 do 1 kg/m².

zdjecie
[fot.: Izolacje Jarocin]
Zalety tej masy sprawiają, że Fargum doskonale nadaje się do samodzielnego wykonywania konserwacji dużych, jak i niewielkich dachów, zarówno płaskich jak i mocno pochylonych na domach, garażach, szopach i altankach ogrodowych.

Po naniesieniu Fargum na podłoże, w zależności od temperatury otoczenia, najpóźniej w ciągu kilku godzin następuje jego wulkanizacja. Łatwo to zauważyć, bo powłoka zmienia barwę z jasno czerwonej na ceglasto-brązową i, dzięki zawartym w masie kauczukom, uzyskuje gumopodobne właściwości. Dla właściwej konserwacji i uzyskania równomiernego, trwałego koloru zaleca się pokryć dach dwoma warstwami FARGUMU.

Powłoki wykonane z Fargumu posiadają doskonała przyczepność nie tylko do papy, ale również do betonu,
zdjecie
[fot.: Izolacje Jarocin]
drewna i metalu, co sprawia, że masa świetnie nadaje się do konserwacji dachów wykonanych np. z blachy, czy dachówki betonowej. Fargum sprawdza się również jako środek dekoracyjno-ochronny do malowania elementów betonowych, cokołów, kominów prefabrykowanych ogrodzeń betonowych, siatki ogrodzeniowej, palisad drewnianych itp.

Środkiem o podobnych właściwościach jest Dysperbit, dostępny tylko w innym kolorze - czarnym.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone