Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

Preparaty do usuwania powłok malarskich jako pomoc w walce z lamperią

kategoria: Tynki wewnętrzne
Preparaty do usuwania powłok malarskich jako pomoc w walce z lamperią
Preparaty do usuwania powłok malarskich jako pomoc w walce z lamperią

Niewiele jest takich miejsc jak lamperia - jej pozbycie się znacząco wydłuża czas przeznaczony na remont mieszkania. W zależności od ilości warstw farby i wielkości zajętej przez lamperię możemy zdać się na pomoc specjalnych płynów do usuwania powłok malarskich. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni preparat?

Lamperia da się we znaki każdemu, kto będzie starał się ją usunąć. Tego rodzaju ozdoba ścian odchodzi już do lamusa, a relikty przeszłości, na jakie natrafiamy przy okazji remontu zwykle zostają usunięte. Nie przychodzi to łatwo z tej racji, że warstw farby jest najczęściej kilka i są one niezwykle trudne do usunięcia. Tu nie wystarczy użycie szpachelki, bo powierzchnia jej ostrza szybko się stępi, a brzegi zaokrąglą. Z pomocą przychodzi nam tutaj opalarka i specjalne preparaty do usuwania starych powłok malarskich. Ostatecznością będzie skucie powierzchni lamperii - po tej czynności trzeba będzie dokonać naprawy zniszczeń, nim przygotujemy ścianę na położenie tapety czy warstwy wybranej przez nas farby do wnętrz.

Praca opalarką jest mozolna, ale efekty w postaci zebranych szpachelką, rozgrzanych płatów starych farb widać od razu. Minusem tego typu rozwiązania jest, że opalanie musi odbywać się z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa - łatwo tu o oparzenie, dlatego podstawowym zabezpieczeniem będą długie rękawice termoizolacyjne. Nierzadko podmuch gorącego strumienia powietrza zahacza o wierzch dłoni uzbrojonej w szpachelkę, więc warto zawczasu wierzch dłoni w ten sposób ochronić. Co jednak zrobić w przypadku, jeśli nie mamy opalarki?

Z pomocą przychodzi nam chemia budowlana. Na rynku mamy szeroki wachlarz rozpuszczalników i preparatów do usuwania starych powłok malarskich. Naniesione na lamperię cienką warstwą za pomocą pędzla (ponownie konieczne będzie użycie ochronnych rękawic), przez kilka minut oddziałują na warstwy wysuszonej farby, a następnie można je podważyć i oderwać za pomocą szpachelki. Trzeba zadbać o ochronę nie tylko dłoni, ale również nóg i stóp - skóra w kontakcie z silnymi środkami chemicznymi z pewnością zareaguje bólem i zaczerwienieniem, konieczne będzie szybkie przemycie miejsca kontaktu strumieniem zimnej wody. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi, zwłaszcza jeśli niezgodnie ze sztuką remontową początkowo zadbaliśmy o ułożenie powierzchni podłogi, a następnie zabraliśmy się za renowację ścian. Konieczna będzie bardzo dobra wentylacja pomieszczenia, w którym przyjdzie nam pracować. Nie wolno używać płynów do usuwania powłok malarskich w szczelnie zamkniętym wnętrzu, nie powinniśmy też wdychać oparów preparatu dobywających się z otwartych pojemników.

 

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone