Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ochrona drewna na zewnątrz | Ochrona drewna wewnątrz | Ochrona metalu na zewnątrz | Ochrona metalu wewnątrz | Szpachle do drewna i metalu

Przywróć drewnu szlachetny wygląd

Przywróć drewnu szlachetny wygląd
Przywróć drewnu szlachetny wygląd [fot.: Den Braven]

Drewniane elementy, takie jak altanki, płotki czy ławeczki potrafią nadać ogrodowi niepowtarzalnego charakteru i klimatu. Niestety bez odpowiedniej pielęgnacji chroniącej je przed wpływem złej pogody, szybko stracą one swój urok. Linia produktów Decorator firmy Den Braven, w skład której wchodzi impregnator do drewna oraz olej szlachetny Santa Cruz, pozwoli nam odpowiednio zadbać o drewniane obiekty w ogrodzie, a także przywróci im dawną świetność i zabezpieczy je na długi czas.

Coraz cieplejsze dni oraz wieczory sprzyjają spędzaniu wolnych chwil w przydomowej altance bądź na ogrodowej ławce. Jednak bez odpowiedniej ochrony oraz konserwacji wszystkie te elementy mogą ulec szybkiemu niszczeniu. Firma Den Braven, wprowadzając na rynek linię impregnatorów dekoracyjnych Decorator, oferuje nam rozwiązanie pozwalające łatwo i skutecznie zabezpieczyć drewno przed szkodliwym wpływem wilgoci i promieniowania UV.

Totalna ochrona

Impregnat Decorator firmy Den Braven pozwala wszechstronnie zabezpieczyć drewniane powierzchnie znajdujące się na zewnątrz budynków, takie jak płoty, mała architektura ogrodowa, bramy, stolarka okienna, drzwiowa, podbitki dachowe, boazeria elewacyjna, okiennice i pergole. Stworzony na bazie mieszaniny żywic alkidowych i biocydów skutecznie chroni te elementy nie tylko przed działaniem wilgoci i promieniowania UV, ale również przed sinizną, grzybami oraz owadami. W przecwieństwie do zwykłych lakierów nie tworzy on złuszczającej się i odpadającej warstwy, a wnika w głąb struktury drewna. Co więcej, pokryta impregnatem Decorator firmy Den Braven powierzchnia „oddycha", dzięki czemu istnieje możliwość odprowadzenia zmagazynowanej w drewnie wilgoci na zewnątrz. Jednak Decoraor firmy Den Braven to nie tylko znakomita ochrona. Zawarte w impregnacie pigmenty pozwalają barwić drewno na jeden z ośmiu dostępnych kolorów, takich jak brąz, kasztan, mahoń, palisander, pinia, teak, bezbarwny i zielony. Dodatkowo, dzięki podkreśleniu naturalnego rysunku słojów oraz satynowemu efektowi jaki nadaje on powierzchniom, zabezpieczone przy jego pomocy drewno nabiera wyjątkowego charakteru. Decorator to również wyjątkowa łatwość użycia. Preparat trafia do rąk użytkownika w postaci gotowego do użycia płynu oraz nie wymaga używania podkładu. Den Braven Decorator dostępny jest w czterech rodzajach puszek zawierających jeden, trzy, pięć i dziesięć litrów impregnatu. Dzięki temu użytkownik może dobrać ilość zakupionego produktu do faktycznego zapotrzebowania.

Łatwa pielęgnacja

Nawet najlepiej zabezpieczone drewno wymaga cyklicznie przeprowadzanej pielęgnacji. Doskonale nadaje się do tego nieagresywny aerozol Decorator Santa Cruz firmy Den Braven. Zapewnia on konserwowanemu drewnu jedwabisty blask, przywraca kolor oraz uwydatnia naturalny rysunek słojów. Jest on mieszaniną olejów szlachetnych m.in. lnianego, piniowego oraz unikalnych chińskich olejów drzewnych z dodatkiem rozpuszczalników roślinnych i naturalnych żywic. Dzięki temu doskonale sprawdza się on podczas odświeżania uprzednio zaimpregnowanego materiału. Co więcej, zamyka on pory drewna zapobiegając w ten sposób zwietrzeniu oraz chroni przed wilgocią, co pozwala zabezpieczyć drewniane elementy na długi czas. Decorator Santa Cruz firmy Den Braven jest bezbarwny, co pozwala stosować go zarówno do ciemnego, jak i jasnego drewna, nie naruszając wcześniejszego koloru. Nie tworzy on również złuszczającej powłoki typowej dla lakierów oraz nie wpływa na późniejsze malowanie impregnatami koloryzującymi, bejcami czy innymi wyrobami nawierzchniowymi do drewna.

Jak widać, znajdujące się na zewnątrz altanki, ławki bądź inne tego typu drewniane konstrukcje wymagają stałej i systematycznej opieki. Jednak dzięki firmie Den Braven ich konserwacja nie musi być wcale zbytnio uciążliwa. Skuteczna ochrona oraz łatwość użycia, charakterystyczna dla produktów z linii Decorator, pozwoli nam w prosty i wygodny sposób zadbać o drewniane elementy architektury ogrodowej.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone