Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Soudal zyskuje strategiczną pozycję na Półwyspie Arabskim

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Piotr Drzewowski, zarządzający spółką Soudal Services odpowiedzialnej od 2007 roku za działania rynkach Europy Centralnej i Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie

Pod koniec października 2011 roku koncern Soudal przejmuje kontrolę nad kolejnym producentem uszczelniaczy, klejów i pian poliuretanowych – rodzinną turecką grupą Işik. Transakcja dotyczy zarówno produkcji, jak i sprzedaży. Szacuje się, że po przejęciu obroty producenta wzrosną do 10 milionów EURO rocznie. Işik Group zostanie połączona z turecką filią Soudal – Insaat Malzemeleri Tic.A.S., co pozwoli koncernowi na uzyskanie strategicznej, czołowej pozycji na rynku tureckim i Półwyspie Arabskim.

Założona w 1996 roku grupa Işik uznawana jest za średniej wielkości dostawcę pian, uszczelniaczy i silikonów na rynku tureckim. Tylko w ubiegłym roku firma sprzedała 20 milionów produktów. Od 31 października 2011 roku koncern Soudal będzie całkowicie odpowiadał za wszelkie aspekty działalności Işik Group - od sprzedaży i marketingu po produkcję, logistykę, działania marketingowe oraz aspekty finansowe.

Firmy będą ściśle współpracowały nad odpowiednim przebiegiem procesu przejściowego związanego z przejęciem – szczególnie w zakresie obsługi dotychczasowych klientów i wdrożenia pracowników grupy Işik w nowe standardy. Szacuje się, że transakcja pozwoli na uzyskanie przez koncern Soudal strategicznej pozycji na rynku tureckim oraz Półwyspie Arabskim. Przejęcie kolejnego, tureckiego producenta chemii budowlanej jest konsekwencją ekspansji marki Soudal na Bliskim Wschodzie. To strategiczny region z punktu widzenia koncernu – ze względu na szybki rozwój i rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne technologie budowlane.

  • Turecki przemysł budowlany jest jednym z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na świecie. Daje on ogromne możliwości rozwoju, a dodatkowo „punkt wyjściowy” do działania w sąsiednich krajach - mówi Piotr Drzewowski, zarządzający spółką Soudal Services odpowiedzialnej od 2007 roku za działania rynkach Europy Centralnej i Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie.
powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone