Szukaj w serwisie

Kategorie:

Farby do wnętrz | Farby elewacyjne | Sucha zabudowa | Tynki wewnętrzne | Tynki zewnętrzne | Systemy dociepleń | Hydroizolacje | Produkty do pielęgnacji i konserwacji | Kleje, zaprawy, fugi | Narzędzia i akcesoria | Fundamenty i piwnica | Klinkier | Uszczelnianie okien

Tutaj jesteś: Ściany i okna / Farby do wnętrz
Polecany artykuł

Warsztaty Color Workshop. Kolor niebieski o wielu twarzach

kategoria: Farby do wnętrz
Warsztaty Color Workshop. Kolor niebieski o wielu twarzach
Warsztaty Color Workshop. Kolor niebieski o wielu twarzach [fot.: Benjamin Moore]

Color Workshop to zaproszenie do rozmowy o kolorach, ich roli we wnętrzach i emocjach, które wyzwalają. Na początek pomysłodawcy projektu proponują dyskusję na temat niebieskiego - koloru o wyjątkowych walorach relaksacyjnych, który optycznie powiększa przestrzeń.

Warsztaty koloru Color Workshop to autorski projekt marki Benjamin Moore, którego celem jest przekazanie klientom podstawowych informacji o kolorach, ich specyfice, symbolice i praktycznym zastosowaniu we wnętrzach. W kolejnych odsłonach prezentowane będą poszczególne rodziny kolorystyczne, a wiedzy merytorycznej i ciekawostkom towarzyszyć będą zdjęcia najciekawszych aranżacji i praktyczny przewodnik po odcieniach.

Głównym miejscem aktywności projektu Color Workshop będzie strona Benjamin Moore Polska na Facebooku (www.facebook.pl/benjaminmoorepl). Cykl inauguruje kolor niebieski, jakże bliski marce Benjamin Moore, ze względu na jej amerykańskie pochodzenie. Miłość założyciela firmy do tego koloru znalazła odzwierciedlenie w kolorystyce logotypu marki, w którym główną rolę odgrywa intensywny granat.

Kolor niebieski - wyjątkowa sława i popularność

  • Już w czasach starożytnej Grecji i Rzymu niebieski cieszył się wyjątkową sławą i popularnością. Symbolizował wówczas najwyższych Bogów – Zeusa i Jupitera.
  • W starożytnym Egipcie kolor niebieski kojarzony był z drogocennym barwnikiem pozyskiwanym z kamienia o wdzięcznej nazwie lapis lazuli, którego wartość równa była złotu.
  • Współcześnie niebieski budzi równie pozytywne skojarzenia z morzem, niebem, swobodą i przestrzenią. Co ciekawe, wskazywany jest jako ulubiony kolor zarówno przez kobiety (35%), jak i mężczyzn (57%).

Kolor zimny, ale działanie uspokajające

Najzimniejszy kolor z koła barw stosunkowo rzadko jednak łączony jest z ciepłem domowego ogniska. Na szczęście ta krzywdząca dla niebieskiego tendencja systematycznie się odwraca i coraz częściej zapraszany jest na salony.

Niebieski doskonale sprawdzi się w domowych wnętrzach ze względu na swoje pozytywne oddziaływanie na mieszkańców. Rozbielony błękit (np. kolor light blue 2066-70 ze wzornika Color Preview), czy też delikatny turkus (np. turquoise powder 2057-50) we wnętrzu działają uspokajająco i sprzyjają relaksowi. Jasne odcienie niebieskiego w połączeniu z zimną bielą doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w klimacie skandynawskim.   Niebieski powiększa optycznie

Nie należy również zapominać, że pokoje pomalowane na niebiesko sprawiają wrażenie optycznie większych. Jest to, więc bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli mieszkań o mniejszym metrażu. Szczęśliwi posiadacze wysokich wnętrz mogą pomyśleć o pomalowaniu sufitu na intensywny niebieski kolor w odcieniu bezchmurnego, włoskiego nieba (utah sky 2065-40 lub honolulu blue 2066-60), a jeżeli chcemy zanurzyć się w lazurze Morza Śródziemnego najlepszym rozwiązaniem będzie wybór farby w kolorze toronto blue 2060-40.

Bardzo modnym trendem ostatnich lat jest pomalowanie jednej ściany w pokoju na intensywny, zdecydowany kolor. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się chabrowy starry night blue 2067-20, marynarski granat marine blue 2059-10 lub ciemny turkus galapagos turquoise 2057-20. Szukając kolorów, które będą dobrze współgrać z niebieskim warto rozważyć kandydaturę żółcieni przechodzących aż do odcienia pomarańczowego. Są to kolory uzupełniające się w kole barw, a zarazem będące zupełnymi przeciwieństwami. Kompilacja zimnego niebieskiego z gorącym żółtym jest zaskakująca i bardzo efektowna. Szczególnie dobrze w roli partnera dla rozmaitych błękitów i granatów sprawdzi się zgaszony, piaskowy żółty.

Każdy ze wskazanych kolorów posiada indywidualną nazwę i kod identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore GENNEX Platform lub Color Preview. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore&Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

powrót
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone