Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Wylewka na ogrzewanie podłogowe

kategoria: Nowości rynkowe
obrazek aktualności
Wylewka na ogrzewanie podłogowe. Grubość wylewki nad rurami ogrzewania powinna wynosić 15-20 cm [fot.: Lafarge]

Agilia™ Sols A to innowacyjna energooszczędna wylewka podłogowa na bazie płynnego jastrychu anhydrytowego. Podkład jest samopoziomujący. Bardzo wysoki stopień płynności pozwala uzyskać gładką powierzchnię i zapewnia idealne otulenie instalacji ogrzewania podłogowego.

Agilia™ Sols A została stworzona przede wszystkim z myślą o podłogach z systemem ogrzewania podłogowego. Dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi przewodności cieplnej produkt zdecydowanie wpływa na zwiększenie wydajności ogrzewania. Jest ona dwukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych jastrychów cementowych. Ponadto,  bardzo niska porowatość i zwarta struktura wylewki jeszcze bardziej optymalizują stopień przewodzenia ciepła i oddawania go pomieszczeniu.

zdjecie
Rysunek pokazujący jak oddawane jest ciepło [fot.: Lafarge]
Cieńsza, lżejsza, bardziej efektywna

Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej Agilia™ Sols A gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe produktu pozwalają na wylanie o połowę cieńszej warstwy na instalację grzewczą w porównaniu do standardowo wylewanej warstwy jastrychu cementowego.

  • Agilia™ Sols A to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku budowlanego. Ma znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zgniatanie do wytrzymałości na ściskanie niż konwencjonalny jastrych cementowy. Ponadto, nie wymaga zbrojenia i pozwala na zmniejszenie grubości wylewki podłogowej do 35 mm na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej. Bardzo istotną zaletą produktu jest również możliwość szybkiego użytkowania powierzchni – już po około dwóch dniach można chodzić po wylanym podkładzie, po minimum 4 rozpocząć dalsze prace, a już po tygodniu uruchomić ogrzewanie podłogowe – wyjaśnia Anna Zys-Wojnarska, Kierownik ds. Produktów Specjalnych w Lafarge.

Produkt dostępny jest w wybranych wytwórniach betonu Lafarge i dostarczany w betonomieszarce bezpośrednio na plac budowy. Sterowany komputerowo proces produkcji gwarantuje otrzymanie produktu o najwyższej jakości.  Wylewka daje możliwość chodzenia po powierzchni po ok. 2 dniach, możliwość rozpoczęcia dalszych prac budowlanych po ok. 2-4 dniach oraz możliwość rozpoczęcia ogrzewania podłogowego po ok. 7 dniach.

Wylewka podłogowa może być  stosowana jako jastrych:

  • na warstwie pośredniej,
  • na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej,
  • na posadzki z ogrzewaniem podłogowym,
  • na specjalne konstrukcje podłogowe, tzw. podłogi podniesione.
Dane techniczne 
Współczynnik przewodzenia ciepła 1,6-2,0 [W/mxK]
Współczynnik rozszerzalności cieplnej ok. 0,012 [mm/mxK]
Produkt niepalny klasa materiału budowlanego A1
Gęstość objętościowa 2200 ±100 kg/m3
Parametry wytrzymałościowe na zginanie od 4MPa do 7MPa - nie wymaga zbrojenia
Parametry wytrzymałościowe na ściskanie od 20MPa do 40MPa

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wysokie parametry wytrzymałościowe pozwalają na zmniejszenie nawet o połowę grubości wylewanej warstwy – minimalna grubość wylewki to tylko 35 mm. Produkt powstał z myślą o posadzkach z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła - 1,6-2,0 [W/mxK] i niska porowatość, pozwalająca na bardzo efektywne oddawanie ciepła pomieszczeniu, co  zapewnia znaczącą oszczędność kosztów i energii.

Bardzo niski współczynnik rozszerzalności cieplnej – ok. 0,012 [mm/mxK] pozwala na wylewanie 300 m² posadzki na ogrzewanie podłogowe bez konieczności  wykonywania poprzecznych dylatacji.

900 m² wylewki bez dylatacji

Produkt bardzo ułatwia prace wykonawcze. Eksperci Lafarge wykorzystali technologię wysokiego stopnia płynności. Dzięki temu podkład łatwo rozpływa się na powierzchni, co gwarantuje jej doskonale równe wykończenie bez względu na obszar – i co ważne – także bez konieczności wykonywania nacięć dylatacyjnych. Robienie poprzecznych szczelin dylatacyjnych jest niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, maksymalne pole to 5 x 5mb. Zadaniem szczelin dylatacyjnych jest niwelowanie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła i ochrona nawierzchni przed pękaniem.

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone