Szukaj w serwisie

 • serwis komputerowy bydgoszcz
 • Obsługa informatyczna firm, serwis komputerów, drukarek, naprawa laptopów. PS Komputer Bydgoszcz

  Kategorie:

  Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

  Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

  Z czego warto budować altany ogrodowe?

  kategoria: Temat na czasie
  obrazek aktualności
  Z czego warto budować altany ogrodowe?

  Każdy chyba chciałby mieć przy swoim domu taki fajny zakątek, w którym może się schować przed słońcem, a także korzystać z świeżego powietrza, nawet mimo deszczu. Teoretycznie w tym celu wystarczy tylko kawałek daszku, bo cóż więcej miałoby nas chronić przed wymienionymi warunkami atmosferycznymi? Jednak, warto postawić również na estetykę takiego miejsca, a jest nim niewątpliwie altanka ogrodowa.

  Jeśli już zdecydujemy się na to, by jednak we własnym domu postawić altanę ogrodową, to kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, z czego ma być ona wykonana. Właściwie patrząc na dzisiejsze inspiracje ze świata, taka altanka może być wykonana dosłownie ze wszystkiego. Jedyne co nas w tym przypadku będzie ograniczało to, tylko czas oraz chęci.

  Altana drewniana

  Chyba najpopularniejszym surowcem jest oczywiście drewno. W tym przypadku wykorzystuje się drewno sosnowe lub świerkowe. Jest ono wystarczająco wytrzymałe, a jednocześnie nie wymaga od nas bardzo dużych nakładów finansowych. W takim przypadku nie musimy wydawać majątku na materiały. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia tego, czy taka altana według nas będzie osadzona na fundamencie, czy jednak tylko na ziemi. Na pewno każda z nich będzie się różniła nieco inną konstrukcją oraz wzmocnieniami. Ta na fundamencie będzie rzecz jasna zdecydowanie trwalsza i solidniejsza. Jednak pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o tym, by zgłosić w urzędzie fakt pojawienia się nowego obiektu w naszym ogrodzie, który będzie faktycznie miał fundamenty.

  Drewniane altany oczywiście możemy wykonać samodzielnie z desek, a nawet z palet. Wszystko będzie jeszcze zależeć od tego, czy ma być ona całkowicie zabudowana, czy już może niekoniecznie. Wtedy bardzo popularną propozycją są altany z ażurowanymi ścianami. Ich zaletą jest na pewno przewiewność. Jednak jeśli znowu altanka nie ma ścianek, to wtedy bardzo łatwo o zacinający deszcz, bądź też panujący w środku przeciąg.

  Altana murowana

  Murowana altana raczej będzie kojarzyć nam się z niewielkim domkiem. Jednak rzeczywiście, jeśli ktoś przykładowo ma na stanie bardzo dużo cegieł, to z powodzeniem wykona również taką altanę. Tutaj jednak trzeba będzie postarać się o nieco więcej precyzji, niż przy zbijaniu kolejnych desek. Niewątpliwie taka altana może być zdecydowanie trwalsza od poprzedniej propozycji, a także jej oryginalna architektura może okazać się ciekawym akcentem w zielonym ogrodzie. Zwłaszcza, jeśli do jej budowy wykorzystamy starą, czerwoną cegłę.

  Altana z kamienia

  Czy ktoś może widział altanę, która została postawiona z kamienia? Na pewno jest to rzadki, ale jednocześnie niezwykle efektowny wygląd, zwłaszcza jeśli zostały do tego celu wykorzystane kamienie z pola. Ciekawym akcentem mogą być jeszcze fugi obrośnięte naturalnym mchem. Wtedy taka altanka nie tylko wygląda niezwykle tajemniczo, ale również doskonale będzie chroniła nas przed promieniami słonecznymi. W takim razie warto zastanowić się nad tym, czy właśnie w naszym przypadku polny kamień czasem nie będzie doskonałym pomysłem na wykonanie takiego niewielkiego obiektu w naszym domku.

  Altana metalowa

  Pewnie niektórym osobom trudno jest sobie wyobrazić altanę wykonaną z metalu. Wszystko jednak w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób miałaby się przedstawiać. Jeśli mielibyśmy okazję wygiąć metalowe pręty w taki sposób, by cała konstrukcja przypominała nam nieco klatkę dla ptaków, to taka altana może być naprawdę niezwykle romantycznym miejscem. Szczególnie jeśli każdy element metalowy dodatkowo jeszcze zostanie opleciony wijącą się rośliną. Tutaj doskonałym pomysłem będzie zasadzenie wszelkiego rodzaju winorośli. Czy już sobie potrafimy wyobrazić kopulastą altankę, na której porasta przepiękne winogrono, które dodatkowo można obrywać wprost z ... altany? Na pewno efekt jest ostatecznie zapierający dech w piersiach. Co do tego nie ma wątpliwości.

  Z czego warto budować altany ogrodowe?

  Altana kupiona

  Oczywiście nie każdy musi wykazywać się takimi umiejętnościami, by z powodzeniem wykonać altanę we własnym zakresie. Wszystko rzeczywiście będzie zależeć od tego, czy mamy trochę wolnego czasu, czy jednak niestety nie mamy go zbyt wiele. Może nie mamy nawet ochoty projektować i tworzyć samodzielnie wymyślonego przez nas domku, w którym będziemy wypoczywać. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą gotowej architektury ogrodowej. Okazuje się, że po zajrzeniu na kilka sklepów internetowych mamy w czym wybierać. Doskonałym dowodem na to, są chociażby altany znajdujące się tutaj: http://ogrodolandia.pl/altany-ogrodowe.

  Przede wszystkim mimo zakupu gotowego wyrobu, nadal mamy bardzo duży wpływ na to, czym ma się faktycznie wyróżniać tego typu altana ogrodowa. Mamy najczęściej wpływ na jej rozmiar, charakter oraz ostateczne wykonanie. Chociaż faktycznie najczęściej możemy wybierać pomiędzy altanami wykonanymi z drewna. W takiej sytuacji nie ma co się dziwić, że takie właśnie są najpopularniejsze.

  Gdy już w końcu taki obiekt znajdzie się w naszym ogrodzie, to już na pewno będziemy się bardzo cieszyli z jego obecności. Zajadanie posiłków na świeżym powietrzu, przyjmowanie gości, a nawet zwykłe czytanie książki w altanie, będzie zaliczało się do jednych z najbardziej przyjemnych rzeczy. W takim razie nie ma co się dziwić, że jest to świetny pomysł na aranżację swojego ogrodu.

  powrót
  Dodaj swój komentarz
  Autor komentarza:
  Treść komentarza:
  Kod:
  Wpisz kod:
  Akceptuję regulamin

  Wasze komentarze:

  Aktualnie brak komentarzy

  Szukaj:
   
   

  PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
  GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
  Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone