Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Zastosowanie kleju CR

kategoria: Temat na czasie

Klej CR jest specjalistycznym produktem kupowanym przez firmy do klejenia kartonów czy innych opakowań stosowanych w przemysłach spożywczym, meblarskim, zabawkarskim, itp. 

Co to jest klej CR?

Taki klej nie jest nabywany do domów, lecz stosowany raczej w firmach, do celów profesjonalnych. Pozwala skleić trwale papier, karton, korek, drewno, tkaniny. Beton czy folia aluminiowa także dzięki niemu będą dobrze trzymały się siebie. Klej kreuje bezbarwną spoinę, która jest prawie niewidoczna. Nadaje się do nakładania za pomocą pędzla, szpachli, wałka, tarczy. Stosować należy go na czyste i suche powierzchnie. Klej jest dyspersyjny, bezbarwny, oparty na wodnej dyspersji polioctanu winylu. 

Polioctan winylu jest polimerem syntetycznym. Wchodzi w skład klejów, farb, powłok. OVA to substancja lepka, którą cechuje rozpuszczalność w wodzie. Pozwala łączyć różnorodne powierzchnie. Kleje dyspersyjne składają się z wody oraz żywicy. Dyspersyjne kleje mają doskonałą przyczepność, ich toksyczność jest niewielka. Po ich nałożeniu narzędzia czyści się niezmiernie łatwo, bez stosowania na przykład rozpuszczalników i tym podobnych substancji. Klej ma atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH), co oznacza, że jest dopuszczony do klejenia opakowań stosowanych w przemyśle spożywczym. Posiadanie atestu PZH jest istotne dla firm, ponieważ pokazuje, że dbają one o bezpieczeństwo produktów i poważnie traktują klientów. Uzyskanie atestu jest dobrowolne. Wymaga wielu testów oraz badań, które pozwolą ocenić skład produktu, proces produkcyjny, jego walory fizyczne i chemiczne. Atest PZH to bardzo wiarygodne świadectwo, które warto uzyskać. Klej CR stosowany do klejenia opakowań produktów żywnościowych taki atest zdecydowanie powinien mieć. 

Ile schnie klej CR?

Klej schnie zazwyczaj od 10 do 60  minut - zależy to od rodzaju łączonych powierzchni. Mocniejsze, grubsze kartony schną dłużej, a delikatne opakowania wykonane z cienkich materiałów czy papieru schną kilka minut. Jest trwały, a powierzchnie nim sklejone nie odłączą się szybko, lecz będą spojone w bardzo dobry sposób. Jest to jeden z profesjonalnych klejów, bez którego szybkie i skuteczne klejenie opakowań byłoby o wiele trudniejsze. Umożliwia trwałe i skuteczne spajanie opakowań, które mieszczą od 1 do 20 kilogramów produktów. 

Zastosowanie kleju CR

Klej stosowany jest w przemyśle opakowaniowym. Produkt może podrażnić skórę oraz oczy.  Noszenie rękawiczek i okularów ochronnych podczas pracy z nim jest koniecznością. Zabrudzone nim powierzchnie trudno oczyścić, dlatego konieczna jest ostrożność w stosowaniu tego produktu. Klejem można spajać torebki, pudełka i worki. Inne kleje, stosowane w domach, do użytku amatorskiego nie pozwolą tak mocno spoić powierzchni, jak klej CR. Opakowania z papieru, tektury, kartonu, tkanin są spajane dzięki temu produktowi. Klei się nim małe opakowania oraz duże powierzchnie. Do torebek, worków i kartonów klejonych tym klejem wkłada się kosmetyki, produkty różnych rodzajów, żywność. Nie wywiera szkodliwego wpływu na żywność. Produkt znalazł również zastosowanie w introligatorstwie. Klej jest dostępny w sklepach stacjonarnych, internetowych, specjalistycznych. Krótki czas wiązania oraz elastyczność są atutami tego produktu. Sprzedawany jest w pojemnikach zawierających 500 ml lub 1 litr takiego produktu. Klej należy chować poza zasięgiem dzieci, ponieważ przypadkowe spożycie takiego produktu może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Klej CR rzadko jednak znajduje się w domach, najczęściej jest nabywany do zakładów przemysłowych, a tam jego przechowywanie przebiega zgodnie z procedurami. 

 

 

powrót
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.chemia-budowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone